• Dzień Rodziny w grupie Pszczółek

• Dnia 25 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, czy Dzień Rodziny. Była to okazja do wspólnego spotkania. Przed rodzicami wystąpiły dzieci z grupy Pszczółek. Były wiersze, piosenki, piękne przedstawienie.

•                 Spotkanie z Ratownikiem Medycznym
          • Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

• W piątek 12 maja 2023 roku gościliśmy ratownika medycznego - p. Piotra Wasylika - prywatnie tatę Maciusia z gr. Zajączków. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat jego pracy. Dowiedziały się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie samodzielnie mogły zabandażować misie, które pan Piotr przyniósł ze sobą do przedszkola.. Później nauczyły się masażu serca pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania najmłodsi nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

• Smerfy- przedstawienie

• W czwartek 11.05 przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Smerfy". Aktorami byli uczniowie klasy II pod opieką pani Joanny Poradowskiej. Było wiele uśmiechów i radości.Dziękujemy za zaproszenie.

• Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja już od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tradycyjnie nasze przedszkolaki spotykają się z panią Agnieszką Wierzbińską z naszej Gminnej Biblioteki. Podczas spotkania dowiedziały na czym polega praca bibliotekarza. Pani Agnieszka zaprosiła dzieci wraz z rodzicami do biblioteki, w celu wypożyczenie książeczek.

Najmłodsze dzieci z grupy Jeżyków i Zajączków miały przyjemność spotkania się z panią Agnieszką w przedszkolu.

•                        Dzień Strażaka 4.05.2023
          • Dzień Strażaka 4.05.2023

"Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali.

I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale.

Bo strażacy, każdy powie, że to są BOHATEROWIE."

Dnia 4 maja oddziały Oa i Ob  z okazji obchodów Dnia Strażaka uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej z Kosiny. Goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka  jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się , że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście różnych akcji. Strażacy przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci przymierzały hełm strażacki, trzymały wąż strażacki, wchodzili do wozu, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy choć przez chwilę. Uwieńczeniem spotkania była tęcza wodna, z której skorzystały wszystkie dzieci.

Wizyta strażaków  utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa. Za czynny udział w spotkaniu każde dziecko od Strażaków otrzymało dyplom  oraz słodkiego lizaka. To była bardzo ciekawa  i ważna lekcja. Dzieci w podziękowaniu za wspaniałe atrakcje wyrecytowały wiersz, złożyli życzenia i przekazali słodki upominek.

Składamy serdeczne podziękowanie Strażakom z Kosiny za spędzony wspólnie czas i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

Niech Św. Florian ma Was zawsze w opiece.

• Witaj Maj!Trzeci Maj!

• W naszym przedszkolu świętowaliśmy kolejną rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3  maja. Dzieci w odświętnych strojach zaśpiewały hymn, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki patriotyczne.

Coroczne spotkania naszych wychowanków to piękna lekcja patriotyzmu a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej.

•                       Dzień Ziemi 22.04.2023
          • Dzień Ziemi 22.04.2023

• Międzynarodowy Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r.

Co roku dzieci z naszego przedszkola obchodzą Święto Ziemi. To dzień,w którym dowiadują się, jak dbać o planetę, jak segregować śmieci i co zrobić, aby była ona czysta i szczęśliwa, a my wraz z NIĄ.

• Witamy

•                                                      Witamy na naszej nowej stronie przedszkola.