• Światowy Dzień Mycia Rąk

•               Nasze przedszkolaki Światowy Dzień Mycia Rąk obchodziły 13 października.

We wszystkich grupach przedszkolnych nauczycielki przeprowadziły rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dzieci już wiedzą, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówiły także schemat mycia rąk oraz zastosowały go w praktyce.

• Dzień Głośnego Czytania

• W tym roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na 29 września (piątek). Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Patronką tego dnia jest Janina Porazińską, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. 29 września to dzień jej urodzin. Celem tej akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dzięki temu dorosły buduje silną więź  z dzieckiem.

Dziękuemy bardzo wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania.

Zachęcamy wszystkich rodziców, aby codziennie 10–15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie.