• Zagroda Edukacyjna "Szmer"

• 15 maja przedszkolaki z trzech grup wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w prawdziwym gospodarstwie na wsi, w którym rano nie ma pobudki! Nic nie dzieje się" na zegarek". Życie toczy się własnym rytmem. Niezwykle ciekawe miejsce, położone wśród lasów, z dala od zgiełku i hałasu ulicy. To zagroda „Szmer”. Dzieci mogły obejrzeć, pogłaskać a nawet nakarmić  żyjące tam zwierzęta domowe. Jest to doskonałe miejsce na obcowanie z niczym niezmąconą przyrodą. Jest to także wprost wymarzone miejsce dla dzieci, które będą mogły pojeździć wozem. Samodzielnie posadzić pomidorki, stając się małymi ogrodnikami. Na zajęciach z rękodzieła miały możliwość same owinąć wełną owieczkę. Nie zabrakło zabawy. Na twarzy każdego dziecka widać było radość i to jest najważniejsze.

• Ratunku! Pali się!

• Nasz majowy tydzień rozpoczęliśmy od spotkania z naszymi zaprzyjaźnionymi Strażakami z OSP (13 maja). To było wspaniałe spotkanie podczas, którego przedszkolaki dowiedziały się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Pod czujnym okiem strażaków, dzieci mogły samodzielnie przekonać  się, jak działa hydronetka wodna i spróbować swoich sił w strącaniu strumieniem wody kręgli. Dla wszystkich była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

• Witaj Maj! 3 Maj!

• W dniu 30 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Konstytucji 3 Maja. Święto to okazja do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu. W przedszkolu została przygotowała uroczysta akademia, podczas której upamiętniliśmy rocznicę uchwalenia konstytucji oraz u naszych małych Polaków rozwinęliśmy poczucie przynależności narodowej. W tym ważnym dniu każda grupa recytowała wiersze i śpiewała piosenki o naszej Ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę " na baczność" odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Wszyscy przeżyliśmy lekcje patriotyzmu i miłości do kraju Ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych "Małych Polaków".