Strona główna
Aktualności
Do szkoły czas....
Dnia 25.06.2026 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pożegnania dzieci 6-letnich, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Było to wyjątkowe i wzruszające wydarzenie, pełne radości, wspomnień oraz podziękowań.
Dzieci pod czujnym okiem swoich wychowawczyń zaprezentowały przygotowany program artystyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Występy były okazją do podsumowania wspólnie spędzonych lat w przedszkolu i przypomnienia wielu pięknych chwil. Nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli i pracowników przedszkola za opiekę, wsparcie oraz troskę.
Smerfna niespodzianka dla naszych Przedszkolaków
23 czerwca na dzieci czekała wyjątkowa niespodzianka przygotowana przez pracowników naszego przedszkola. Tego dnia wszystkie Panie wcieliły się w postacie ze świata Smerfów i wystąpiły w specjalnym przedstawieniu.
Na scenie nie zabrakło wesołych Smerfów, które swoim występem dostarczyły dzieciom wielu powodów do śmiechu i radości. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały przedstawienie, aktywnie uczestniczyły w zabawie i świetnie spędziły czas.
Wyjazd do sali zabaw
Wyjazd do sali zabaw.
16 czerwca dzieci z grupy "Wiewiórki" udały się do sali zabaw w Białobrzegach.
Wyjazd rozpoczął się przejazdem autokarem, co samo w sobie było atrakcją. Po dotarciu na miejsce przedszkolaki z radością rozpoczęły dwugodzinną zabawę w przestronnej i kolorowej przestrzeni pełnej atrakcji.
.
DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W KOSINIE
od 03.08.2026 do 27.08.2026
Na dyżur wakacyjny do przedszkola przyjmowane są w pierwszej kolejności dzieci obojga pracujących rodziców/opiekunów prawnych, którzy w żaden sposób nie mogą zapewnić dziecku opieki. Zapisy dziecka na dyżur wakacyjny będą przyjmowane w przedszkolu w dniach od 3.06.2026 r. do 22.06.2026 r. w godzinach pracy przedszkola.
Chemia na wesoło – niezwykłe eksperymenty dla zerówek
W naszej szkole odbył się wyjątkowy pokaz doświadczeń chemicznych przygotowany przez uczennice klasy 8a dla dzieci z oddziałów zerowych. Młode obserwatorki i obserwatorzy z ogromnym zainteresowaniem śledzili kolejne eksperymenty, które pozwoliły im poznać fascynujący świat chemii.
Podczas pokazu dzieci mogły zobaczyć, jak dzięki reakcji sody oczyszczonej z octem balon samoczynnie się napełnia. Duże wrażenie zrobiły również doświadczenia z udziałem magnezu, podczas których można było zaobserwować efektowne reakcje chemiczne.
Nie zabrakło także „lokomotywy chemicznej” wykorzystującej nadmanganian potasu, która wzbudziła wiele emocji i zachwytów. Kolejną atrakcją były „światła drogowe” – doświadczenie, w którym zmieniające się barwy roztworów w ciekawy sposób prezentowały podstawy reakcji utleniania i redukcji (redoks).
Pokazy spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Dzieci były za
Doświadczenia chemiczne
W piątek 12 czerca oddział Oa wziął udział w warsztatach chemicznych, które poprowadziła pania Paulina Nawojska wraz z uczennicami klasy VIIIa. Podczas spotkania dzieci miały możliwość samodzielnie napompować balon bez użycia ust, zrobić ciecz newtonowską. Młode chemiczki przestawiły rownież doświadczenie ze spalaniem magnesu oraz pastę dla słonia. Na koniec Gabriela Bester laureatka Ogólnopolskego konkursu doświadczeń fizyczno-chemicznych zaprezentowała "Zaćmienie słońca". Każde dziecko podczas tych warsztatów mógło aktywnie uczestniczyć w doświadczeniach. Dziękujemy naszym starszym koleżankom za mile spędzony czas.
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 90726
