• Rekrutacja 2024/2025

• Dyrekcja Zespołu Szkół w Kosinie informuje, że na  rok szkolny 2024/2025 zostały przyjęte do przedszkola wszystkie dzieci urodzone w latach 2018-2021 oraz dzieci urodzone w roku 2022, które we wrześniu 2024 będą mieć ukończone 2,5 roku. Listy i szczegółowe informacje można uzyskać na tablicy informacyjnej w przedszkolu oraz telefonicznie w sekretariacie 17 225 05 05.

• Kynoterapia

• Kynoterapia jest to metoda wzmacniająca efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies oraz wykwalifikowany kynoterapeuta.

22 marca dwie najmłodsze grupy, czyli Jeżyki i Zajączki miały okazję spotkania z panią Barbarą Urban, która poprowadziła właśnie takie zajęcia.

Zajęcia z psem, miały na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi a psem. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego)przedszkolaki  przyzwyczajały się do kontaktu z psem, głaszcząc  go, wydając polecenia. Zajęcia dostraczyły pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji z obcowania z psem, przełamując lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulując rozwój zmysłów, pobudzając aktywność, pozwalając oderwać się od otaczającej rzeczywistości.

Pani Basiu dziękujemy za spotkanie.

• Witaj Wiosenko, Śliczna Panienko!

• 21 marca jak co roku w naszym przedszkolu Żegnaliśmy Zimę a Witaliśmy Wiosnę. W tym roku na przedszkolaków czekał wiosenny teatrzyk, w którym role Zimy i Wiosny wcieliły sie nasze panie pomoce- pani Bernadka i pani Albinka. Wielkie brawa należą sie również dzieciom z grupy Wiewiórki, które przedstawiły wiersz "Przyjście wiosny" Jana Brzechwy. Dzieci ubrane w zielone kolory śpiewały piosenki i w rytmach wiosennych piosenek bawiły sie wspólnie z Panią Wiosną.