• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu wszystkie grupy uczciły to święto śpiewem i różnymi zabawami związanymi z pluszowym misiem. Na przedszkolaków czekała niespodzianka przygotowana przez panie nauczycielki- teatrzyk związany z Pluszowym Misiem.

Widzieć radość na twarzach dzieci jest bezcenna.

• Konkurs plastyczny „KARTKA BOŻONARODZENIOWA 2023”

• Regulamin konkursu plastycznego

1. Organizator:

Organizatorem konkursu jest:

Przedszkole Publiczne w Kosinie

2. Cele konkursu:

- pobudzanie wyobraźni i kształtowanie inwencji twórczej

- rozwijanie zdolności manualnych

-kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia

- motywowanie do aktywnego włączania się w życie kulturalne przedszkola

- zachęcanie do pielęgnowania tradycji wysyłania kartek z życzeniami

3. Uczestnicy:

Konkurs jest adresowany do dzieci 3-6 lat. Prace plastyczne będą oceniane
            w czterech kategoriach wiekowych:

1. 3 latki
            2. 4 latki
            3. 5 latki
            4. 6 latki

4. Warunki uczestnictwa:

- zadanie polega na wykonaniu kartki świątecznej (bożonarodzeniowej)

- uczestnik konkursu wykonuje pracę plastyczną (tylko stronę tytułową kartki!) w formacie max A5, wybraną przez siebie płaską techniką plastyczną: rysowanie /szkicowanie /malowanie /wycinanie /wyklejanie/ wydzieranie itp.

- pracę konkursową należy wykonać samodzielnie lub z małą pomocą rodziców

- praca konkursowa musi być odpowiednio zabezpieczona (nie zrolowana, nie zgnieciona)

- oddane prace na konkurs nie podlegają zwrotowi

5. Termin przynoszenia prac oraz rozstrzygnięcie konkursu:

- kartkę bożonarodzeniową przynosimy do dnia 8 grudnia 2023 r. (włącznie)

-rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 grudnia 2023 podczas spotkania wigilijnego

6. Ocena prac i nagrody:

- prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatora

- komisja dokona oceny prac konkursowych I, II, III miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych

- wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział

opracowały:  Anna Kordas

Małgorzata Uchman

Katarzyna Bester

• Teatrzyk Zielony Melonik "Pod lupą"

• Dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność 16 listopada obejrzeć przedstawienie pt. "Pod lupą" w wykonaniu aktorów z zaprzyjaźnionego teatrzyku Zielony Melonik.

Pod lupą to opowieść o wędrówce zarazków. Ciekawa świata Marta docieka prawdy na temat wirusów i bakterii.

Z odpowiedzią na nurtujące ją pytania przychodzi tata, który wciela się w rolę szalonego naukowca. Ten w ciekawy sposób rozjaśnia niejednokrotnie trudne zagadnienia.W parze z nim działają: szkło powiększające, lupa, mikroskop, a także światło ultrafioletowe. Jest to prawdziwa uczta dla zmysłów: wzroku i dotyku. Dzieci wraz z głównymi bohaterami naturalnie będą mogły doświadczać różnic między bakteriami, a wirusami. Wszystko to w zabawny sposób po to, by nauka zabrała strach i pozwoliła oswoić się z zarazkami, które przecież są z nami na co dzień od zarania świata.

• Z WIZYTĄ W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

• 14 listopada br. oddział Ob wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Uchman odwiedził gabinet stomatologiczny, który mieści się w naszej szkole. Opiekę lekarską nad uczniami sprawuje pani doktor Ewa Fudała -Konieczny. Celem wizyty była pogadanka o konieczności dbania o higienę jamy ustnej, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe.
            Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła grupę. Mamy nadzieję , że dzieci nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
            Bardzo dziękujemy Paniom za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą , owocną współpracę.

• 11 Listopada Święto Niepodległości

•  11 listopada to wyjątkowy i ważny Dzień dla każdej Polki i Polaka- również tych najmłodszych. Dlatego jako nauczyciele staramy się u naszych Wychowanków rozwijać od najmłodszych lat poczucie przynależności do narodu, pielegunjemy kulturę i tradycję, budujemy szacunek do symbli narodowych oraz drugiego człowieka, ucząc, że choć jesteśmy różni to łaczy nas jedno-jesteśmy Polakami.

• „DZIEŃ PEŁNY ZADUMY I SMUTKU – I LISTOPADA, KIEDY TO PRZYCHODZIMY NA CMANTARZ , ZAPALAMY ZNICZE, WSPOMINAMY, TĘSKNIMY…”

W dniu 31października oraz w dzień Zaduszny 2.11.2023r. dzieci z oddziału Oa i Ob wraz ze swoimi Wychowawczyniami  udali się na kosiński cmentarz. Odwiedzili groby żołnierzy oraz ludzi zasłużonych ku naszej ojczyźnie. Celem wycieczki było zapalenie zniczy przyniesionych przez dzieci, odmówienie modlitwy, chwila zadumy nad grobami oraz pokazanie, jak ważne jest zachowanie pamięci o zmarłych. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione.

• Pasowanie w Przedszkolu

• Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu naszych przedszkolaków, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem.

30 października we wszystkich grupach  odbyło sie taka uroczystość. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku dyplom.

Chcemy podziękować pani Dyrektor za obecność a rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla naszych przedszkolaków.