Aktualności

          • WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

          • Spotkanie Rodziców Dzieci uczęszczających do naszego przedszkola jak i nowoprzyjętych odbędzie się

             22 sierpnia o godzinie 17.00
            w dużej sali gimnastycznej w szkole.

             

            LISTY DZIECI Z PODZIAŁEM NA GRUPY BĘDĄ WYWIESZONE
            W SIERPNIU W PRZEDSZKOLU.

             

            Prosimy o skompletowanie wyprawki dla dzieci

            WSZYSTKIE RZECZY MUSZĄ BYĆ PODPISANE

             

            WYPRAWKA 3 LATKA

            -woreczek z pantoflami

            -komplet ubrań na zmianę ( w woreczku) : 3x majteczki, 3x skarpetki,

            2x spodenki, 2x bluzeczka

            -ręcznik z pętelką

            -chusteczki higieniczne ( 2 opakowania po 10 szt.)

            -chusteczki nawilżające ( 2 opakowania)

            - ulubiona maskotka

            -dla dzieci odpoczywających : pościel ( kołdra, poduszka, lub kocyk), prześcieradło z folią lub wkład chłonący

             

            WYPRAWKA 4 LATKA

            -woreczek z pantoflami

            -komplet ubrań na zmianę ( w woreczku) : 3x majteczki, 3x skarpetki,

            2x spodenki, 2x bluzeczka

            -ręcznik z pętelką

            -chusteczki higieniczne ( 2 opakowania po 10 szt.)

            -chusteczki nawilżające ( 2 opakowania)

             

            WYPRAWKA 5 LATKA

            -woreczek z pantoflami

            -komplet ubrań na zmianę ( w woreczku) : 3x majteczki, 3x skarpetki,

            2x spodenki, 2x bluzeczka

            -ręcznik z pętelką

            -chusteczki higieniczne ( 2 opakowania po 10 szt.)

            -chusteczki nawilżające ( 2 opakowania)

             

            WYPRAWKA 5-6 LATKI (dzieci, które będą uczęszczały do grupy z 6 latkami)

            -piórnik typu tuba lub koszyczek ( 15x24 ) z wyposażeniem (ołówki, nożyczki – dostosowane, jeżeli dziecko jest leworęczne, gumka, temperówka;

            -flamastry;

            -kredki ołówkowe (Astra lub Bambino);

            -kredki pastelowe i woskowe

            -farby plakatowe + kubek na wodę, pędzelki (cienki i gruby);

            -bibuła karbowana lub zwykła  ( zestaw kolorów );

            -blok techniczny biały 1szt. a4 i 1szt. a3;

            -blok techniczny kolorowy 1szt. a4 i 1szt. a3;

            -blok rysunkowy 1szt. a4 i 1szt. a3;

            -bibuła karbowana lub zwykła ( zestaw kolorów );

            -ryza białego papieru ( ksero );

            -plastelina;

            -klej w sztyfcie 2szt.;

            -klej magic 2szt. ( w plastikowej oprawie );

            -plecak;

            -obuwie zastępcze + worek;

            -ubranie na zmianę we worku – podpisane;

            -bidon – podpisany;

            -ręcznik  (mały z pętelką ) – podpisany;

            -koperty ( zestaw 10szt. ) – niepodpisane;

            -zeszyt w kratkę i wąską linię ( z kolorowymi liniami bez marginesu );

            -2 szt. chusteczek nawilżających;

            -2szt. chusteczek higienicznych ( po 10szt. )

             

             

             

             

          • Zakończenie roku przedszkolnego

          • 20 czerwiec 2024 rok to uroczysty dzień dla społeczności przedszkolnej. Po 4 latach nauki i zabawy przedszkolne progi opuszczają dzieci uczęszczające do oddziałów zerowych. Żegnani przez panią Dyrektor Edytę Baran oraz młodszych kolegów i koleżanki zatańczyli pięknie poloneza, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Młodsze przedszkolaki sowich starszych kolegów pożegnali wierszem i piosenkom. Oklaskom nie było końca. Podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania dla Trójek Grupowych. Nauczycielki wraz z panią dyrektor dziękowały za wspaniałą współpracę, dobre serce i pomocną dłoń. Był to czas, na pożegnanie naszych dwóch nauczycielek- pani Basi i pani Marty, które odchodzą na zasłużoną emeryturę.

            Dzieciom z zerówki życzymy sukcesów na kolejnym etapie edukacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanych, spokojnych wakacji.

            PAMIETAJCIE, ŻE WIDZIMY SIĘ JUŻ PO WAKACJACH

          • Nasza placówka ma sprzęt LifeVac

          • Dzisiaj dla naszego przedszkola został dostarczony sprzęt LifeVac. Został ufundowany przez państwo Joannę i Piotra Wasylik i wręczony na ręce Pani Dyrektor. Sprzęt ratuje życie w przypadku zadławienia. Zostanie umieszczony w pobliżu przedszkolnej jadalni. Kadra pedagogiczna zostanie przeszkolona pod kątem wykorzystania urządzenia przez wykwalifikowanych szkoleniowców.
            Dziękujemy za wpłatę rodzicom za animacje dla dzieci na pikniku - wspólnymi siłami udało się wyposażyć placówkę w bardzo potrzebny sprzęt.

            Dziękujemy pani Joannie i panu Piotrowi, za pomysł i jego realizację.

          • I Piknik Rodzinny w przedszkolu

          • 12 czerwca 2024 odbył się I Piknik Rodzinny w nszym przedszkolu. Całymi rodzinami spotkaliśmy się w sali gimnastycznej w szkole, gdzie przedszkolaki przywitane przez Panią Dyrektor wystąpiły dla swoich rodziców recytując wierszi i śpiewając piosenkę. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty i powędrowały na atrakcje, które dla nich i ich rodzin przygotowała kadra pedagogiczna, panie pomoce oraz Rada Rodziców z przedszkola. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli liczyć na liczne atrakcje: gry i zabawy z animatorami, tor przeszkód, lody, watę cukrową, dmuchańce, oraz wiele innych. To doskonała okazja, aby spędzić czas w rodzinnej atmosferze, bawiąc się i tworząc niezapomniane wspomnienia.

             

            Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

            Jeszcze raz mega podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców, grupy APLAUZ za pomoc w zorganizowaniu pikniku.

        • Dyżur wakacyjny
          • Dyżur wakacyjny

            • Przedszkole Publiczne w Kosinie pełni  dyżur wakacyjny od 01.08.2024 r. do 28.08.2024 r.

              Rodzice dzieci zobowiązani są do złożenia wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny (w przedszkolu lub w sekretariacie szkoły).

              Do 25 czerwca 2024 r. -  w dyżurujących placówkach zostaną opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny.

              Dokumenty do pobrania:

              WNIOSEK_NA_DYZUR_WAKACYJNY_2024.docx

               

              tel. do sekretariatu: 17 225 05 05

          • II Gminny Konkurs piosenki "Kochanej mamie"

          • 24 maja w Soninie odbył się II Gminny Konkurs pt. "Kochanej mamie". Samo wyjście na scenę i wystąpienie przed publicznością było wyzwaniem dla każdego uczestnika. Wszyscy bardzo sie starali, dlatego każdy został nagrodzony gromki brawami. Nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki.

            W kategorii wiekowej 3,4 latków III miejsce zdobyła Kinga Olechowska.

            W kategorii wiekowej 5,6 latków II miejsce zdobyła Michalina Piątek.

            Serdecznie gratulujemy dziewczynkom oraz wychowawczyniom i rodzicom za przygotowanie ich do występu.

             

          • Zagroda Edukacyjna "Szmer"

          • 15 maja przedszkolaki z trzech grup wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w prawdziwym gospodarstwie na wsi, w którym rano nie ma pobudki! Nic nie dzieje się" na zegarek". Życie toczy się własnym rytmem. Niezwykle ciekawe miejsce, położone wśród lasów, z dala od zgiełku i hałasu ulicy. To zagroda „Szmer”. Dzieci mogły obejrzeć, pogłaskać a nawet nakarmić  żyjące tam zwierzęta domowe. Jest to doskonałe miejsce na obcowanie z niczym niezmąconą przyrodą. Jest to także wprost wymarzone miejsce dla dzieci, które będą mogły pojeździć wozem. Samodzielnie posadzić pomidorki, stając się małymi ogrodnikami. Na zajęciach z rękodzieła miały możliwość same owinąć wełną owieczkę. Nie zabrakło zabawy. Na twarzy każdego dziecka widać było radość i to jest najważniejsze.

          • Ratunku! Pali się!

          • Nasz majowy tydzień rozpoczęliśmy od spotkania z naszymi zaprzyjaźnionymi Strażakami z OSP (13 maja). To było wspaniałe spotkanie podczas, którego przedszkolaki dowiedziały się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Pod czujnym okiem strażaków, dzieci mogły samodzielnie przekonać  się, jak działa hydronetka wodna i spróbować swoich sił w strącaniu strumieniem wody kręgli. Dla wszystkich była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

          • Witaj Maj! 3 Maj!

          • W dniu 30 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Konstytucji 3 Maja. Święto to okazja do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu. W przedszkolu została przygotowała uroczysta akademia, podczas której upamiętniliśmy rocznicę uchwalenia konstytucji oraz u naszych małych Polaków rozwinęliśmy poczucie przynależności narodowej. W tym ważnym dniu każda grupa recytowała wiersze i śpiewała piosenki o naszej Ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę " na baczność" odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Wszyscy przeżyliśmy lekcje patriotyzmu i miłości do kraju Ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych "Małych Polaków".

          • 22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego mogą zrobić dla naszej planety? Uczczenie tego dnia zapoczątkowała tematyka całego tygodnia „Dbam o naszą planetę”. W tym dniu, ale i przez cały tydzień dzieci będą poznawać zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyć się poprawnego segregowania śmieci, wykonywać prace plastyczne oraz poznać trudne słowo „recykling♻”.

            Wszystkie te działania mają na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

          • XIX Gminny Konkurs Recytatorski w Kraczkowej

          • 18 kwietnia w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Kraczkowej odbył się XIX Gminny konkurs recytatorski pt. „Zwierzęta bohaterami wierszy dla dzieci”. Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci utworów literackich i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Z naszego przedszkola w konkursie brali udział: Hanna Dąbek i Władysław Bester.

            W kategorii 5-6 latków II miejsce zdobyła Hanna Dąbek.

            Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie, a osoby wyróżnione nagrody i upominki. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich!

          • Kynoterapia

          • Dnia 8 kwietnia dzieci z grupy Pszczółki i Wiewiórki uczestniczyły w zajęciach Kynoterapii, poprowadzonych przez panią Barbarę Urban. Był to czas bardzo miło spędzony.

        • Rekrutacja 2024/2025
          • Rekrutacja 2024/2025

          • Dyrekcja Zespołu Szkół w Kosinie informuje, że na  rok szkolny 2024/2025 zostały przyjęte do przedszkola wszystkie dzieci urodzone w latach 2018-2021 oraz dzieci urodzone w roku 2022, które we wrześniu 2024 będą mieć ukończone 2,5 roku. Listy i szczegółowe informacje można uzyskać na tablicy informacyjnej w przedszkolu oraz telefonicznie w sekretariacie 17 225 05 05.

          • Kynoterapia

          • Kynoterapia jest to metoda wzmacniająca efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies oraz wykwalifikowany kynoterapeuta.

            22 marca dwie najmłodsze grupy, czyli Jeżyki i Zajączki miały okazję spotkania z panią Barbarą Urban, która poprowadziła właśnie takie zajęcia.


            Zajęcia z psem, miały na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi a psem. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego)przedszkolaki  przyzwyczajały się do kontaktu z psem, głaszcząc  go, wydając polecenia. Zajęcia dostraczyły pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji z obcowania z psem, przełamując lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulując rozwój zmysłów, pobudzając aktywność, pozwalając oderwać się od otaczającej rzeczywistości.

            Pani Basiu dziękujemy za spotkanie.

          • Witaj Wiosenko, Śliczna Panienko!

          • 21 marca jak co roku w naszym przedszkolu Żegnaliśmy Zimę a Witaliśmy Wiosnę. W tym roku na przedszkolaków czekał wiosenny teatrzyk, w którym role Zimy i Wiosny wcieliły sie nasze panie pomoce- pani Bernadka i pani Albinka. Wielkie brawa należą sie również dzieciom z grupy Wiewiórki, które przedstawiły wiersz "Przyjście wiosny" Jana Brzechwy. Dzieci ubrane w zielone kolory śpiewały piosenki i w rytmach wiosennych piosenek bawiły sie wspólnie z Panią Wiosną.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Dzień Babci i Dziadka przypadający w dniu 21 i 22 stycznia to bardzo ważne daty dla przedszkolaków. Słowo Babcia i Dziadek każdemu dziecku kojarzy się z ciepłem i miłością. Dlatego dzieci z grupy Zajączki, Wiewiórki i Pszczółki gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać ich w specjalnie programach artystycznych, które zostały przygotowane pod czujnym okiem wychowawczyń. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce.

            W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, przedszkolaki wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Dla gości czekał również słodki upominek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

            To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

          • Bal Karnawałowy 2024

          • Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 16 stycznia podczas balu karnawałowego, który poprowadzili animatorzy grupy "Animki". Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.

            Był to dzień niezwykły, długo wyczekiwany przez naszych przedszkolaków. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę udając się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień dzieci zapamiętały na długo.

          • Spotkanie wigilijne

          • Boże Narodzenie to czas magiczny i radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował  również w naszym przedszkolu. 18 grudnia odbyło się wigilijne spotkanie. Podniosłym momentem spotkania był krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, które z zaangażowaniem śpiewały oraz tańczyły do utworów o tematyce świątecznej.

            Miłym zakończeniem spotklania było rostrzygnięcie konkursu pt. "Kartka Bożonarodzeniowa". Nagrody ufundowane przez panią Dyrektor Edytę Baran otrzymały dzieci w czterech kategoriach wiekowych.

            3- latki

            I miejsce Julian Kluz

                             II miejsce  Henryk Szczepański

            II miejsce Filip Rak

            III miejsce Jan Prucnal

             

            4-latki

            I miejsce Lena Kubicka

            II miejsce Sebastian Kłopot

            III miejsce Krzysztof Wilczak

            III miejsce  Oskar Pelc

             

            5-latki

            I miejsce Maria Puchała

            II miejsce Fabian Kurzyński

                                                                                  II miejsce Witold Rosół

            III miejsce Klaudia Dąbek

            III miejsce Sandra Fus

             

            6-latki

            I miejsce Julia Balawender

            II miejsce Milena Tomaszek

                 II miejsce  Milena Tomaszek

            III miejsce Aleksander Kielar

            III miejsce Maksymilian Skupień


            Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie

            GRATULUJEMY