28 maja 2026 r. w grupie „Jeżyki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Najmłodsze przedszkolaki, przebrane za kolorowych mieszkańców łąki – pszczółki, motylki, żabki, bociany i biedronki – z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały piosenki, wierszyki oraz tańce. Mali artyści swoim występem sprawili rodzicom wiele radości i wzruszeń. Na zakończenie dzieci wręczyły bliskim własnoręcznie przygotowane upominki.
Aktualności
Dzień Rodziny w grupie Jeżyki
- 36
Dzień Rodziny w grupie Zajączki
27 maja 2026 w grupie „Zajączków” odbył się wyjątkowy Dzień Rodziny. Z tej okazji dzieci przygotowały dla swoich rodziców piękny występ artystyczny – były piosenki, tańce oraz wiele wzruszających chwil. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności, wywołując uśmiechy i dumę na twarzach najbliższych.
Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty jako wyraz miłości i wdzięczności. To był bardzo radosny i pełen ciepła dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
44
Dzień Rodziny 2026
W poniedziałek 25 maja oddziały zerowe obchodziły Dzień Rodziny. Był to bardzo wyjatkowy dzień dla dzieci i ich rodziców. Najpierw nasi goście zostali powitani przez panią dyrektor Edytę Baran a potem na scenie pojawili sie nasi zerówkowicze. Dzieci ubrane w piękne stroje recytowały, śpiewały i tańczyły skoczne utwory, ktoŕe rodzice napewno znali. Radości nie było końca, uśmiechów i uścisków. Na koniec każde z dzieci wręczył swoim rodzicom własnoręcznie wykonany prezent. Dziekujemy za obecność w tym pięknym dniu i jeszcze raz życzymy radości i uśmiechu na każdy dzień.
67
Przedszkolaki małymi inżynierami
W dniu 18 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Kosinie odbyły się wyjątkowe zajęcia w ramach akcji „Inżynier w szkole”, promujące zawód inżyniera budownictwa oraz rozwijające zainteresowania techniczne wśród dzieci i młodzieży. W wydarzeniu udział wzięły dzieci z klasy „0” oraz uczniowie klas ósmych. Zajęcia poprowadził członek Podkarpackiej OIIB p.Michał Pieniążek. Akcja została zorganizowana w ramach działań edukacyjnych prowadzonych przez Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Jej celem było pokazanie młodym ludziom, jak ważną rolę pełnią inżynierowie budownictwa w codziennym życiu. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której dowiedziały się, na czym polega praca inżyniera budownictwa oraz gdzie można zobaczyć efekty jego pracy. Potem wcielili się w rolę prawdziwych inżynierów — budowali wysokie konstrukcje, poznawali zasady tworzenia stabilnych budowli i rozwijali swoją kreatywność. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także część praktyczna. Dzieci zakładały kaski i kamizelki odblaskowe, dzięki czemu mogły poczuć się jak prawdziwi kierownicy budowy oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie było nie tylko świetną zabawą, ale także cenną lekcją pokazującą, że zawód inżyniera budownictwa to połączenie wiedzy, kreatywności i odpowiedzialności. (notatka z Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa)
Dziękujemy tatusiowi Lidzi, za zorganizowanie spotkania.
24
Wycieczka Zajączków i Wiewiórek
19 maja 2026 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły mini zoo w Jaworniku Podlaskim. Miały okazję zobaczyć i poznać wiele wyjątkowych zwierząt. Największe zainteresowanie wzbudziły alpaki, lamy, miniaturowe kucyki, kozy oraz puszyste króliki. Podczas wycieczki dzieci mogły wejść do niektórych zagród, pogłaskać zwierzęta i nakarmić je marchewką, co sprawiło im ogromną radość. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty plastyczne, podczas których dzieci własnoręcznie przygotowywały ozdoby. Na zakończenie wyjazdu nie zabrakło czasu na zabawę i wspólne spędzanie czasu. Był to dzień pełen uśmiechu, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.
329
"Podwodny świat"- warsztaty cd.
15 maja dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez Panie z WonderLAb pod hasłem „Podwodny Świat”. Spotkanie rozpoczęło się od radosnych zabaw ruchowych, podczas których dzieci rozpoznawały zwierzęta i stworzenia zamieszkujące podwodne głębiny.
W kolejnej części warsztatów uczestnicy samodzielnie tworzyli kolorowe, żelowe figurki przedstawiające morskie stworzenia. Gotowe prace zostały umieszczone w małych słoiczkach przypominających akwaria, które dzieci mogły zabrać do domu jako pamiątkę po tym niezwykłym spotkaniu.
Warsztaty dostarczyły dzieciom wiele radości, pobudziły ich wyobraźnię i pozwoliły w ciekawy sposób odkrywać tajemnice podwodnego świata.
105
Kulinarne warsztaty w grupie Jeżyków
W piątek, 15 maja, dzieci z grupy Jeżyków zamieniły się w prawdziwych małych kucharzy. Pod czujnym okiem Pań przedszkolaki piekły pyszne muffinki, ucząc się przy tym współpracy i samodzielności.
Zanim jednak rozpoczęło się wspólne pieczenie, dzieci musiały odczytać przepis przygotowany specjalnie dla nich w formie obrazkowej. Dzięki temu mogły krok po kroku śledzić kolejne etapy przygotowań i samodzielnie dodawać odpowiednie składniki. Każde dziecko miało okazję aktywnie uczestniczyć w tworzeniu wypieków i poczuć się jak prawdziwy kucharz.
Wspólne pieczenie sprawiło wszystkim wiele radości, a unoszący się zapach świeżych muffinek na długo pozostał w pamięci naszych małych cukierników.
47
Polskie Smyki Dzieciom z Afryki
Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji "Poslkie Smyki Dzieciom z Afryki". Akcja polegała na zbiorce środków czystości oraz niektórych przyborów szkolnych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie oraz p. Karolinie, p.Paulinie, p. Anecie, które kordynowały akcję w naszej placówce.
Warsztaty ,,Podwodny świat".
14 maja dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez Panie z WonderLAb pod hasłem „Podwodny Świat”. Spotkanie rozpoczęło się od radosnych zabaw ruchowych, podczas których dzieci rozpoznawały zwierzęta i stworzenia zamieszkujące podwodne głębiny.
W kolejnej części warsztatów uczestnicy samodzielnie tworzyli kolorowe, żelowe figurki przedstawiające morskie stworzenia. Gotowe prace zostały umieszczone w małych słoiczkach przypominających akwaria, które dzieci mogły zabrać do domu jako pamiątkę po tym niezwykłym spotkaniu.
Warsztaty dostarczyły dzieciom wiele radości, pobudziły ich wyobraźnię i pozwoliły w ciekawy sposób odkrywać tajemnice podwodnego świata.
145
Harcerska gra terenowa
Dzisiejszy dzień (7.05.2026 r.) w grupie „0A” był niezwykle aktywny, ponieważ odwiedziły nas harcerki z 10 WDH z Kosiny: druhna Kaja oraz druhna Lena. Celem wizyty było przeprowadzenie gry terenowej, która połączyła edukację z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu. Pod czujnym okiem harcerek, podzieleni na dwie grupy nasi mali odkrywcy ruszyli w teren szukając wskazówek: poprzez rozkodowywanie znaków, usprawniając logiczne myślenie, ucząc się działania w grupie i współpracy oraz odgadywaniem zagadek, które były podsumowaniem zdobywanych umiejętności i wiedzy przez cały rok szkolny naszych zerówkowiczów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania, ucząc się, że w grupie siła. Na zakończenie druhny zaprezentowały kilka pląsów, które bardzo przypadły dzieciom do gustu, zostawiając w naszej klasie, która na chwilę zamieniła się w sztab dowodzenia małe przekąski dla dzielnych, a być może przyszłych zuchów. Druhnie Lenie oraz Druhnie Kai bardzo dziękujemy za to inspirujące spotkanie i pokazanie, że przygoda czeka tuż za rogiem, a zajęcia nie zawsze muszą być nudne i odbywać się tylko w klasie. CZUWAJ !!!
28
PATRIOTYZM ŁĄCZY POKOLENIA….
Dzieci z grupy 0b wraz z wychowawcą, p. Małgorzatą, a także paniami z przedszkola oraz Panią Dyrektor, odwiedziły Dzienny Dom Pobytu Seniorów w Kosinie , by wspólnie uczcić Święta Majowe podczas wyjątkowego apelu łączącego pokolenia.
Podczas spotkania dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny – uroczyście odśpiewały hymn, recytowały wiersze o tematyce patriotycznej oraz przedstawiły tańce i piosenki. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem i wzruszeniem ze strony Seniorów.
W ramach podziękowania i symbolicznego gestu dzieci wręczyły Seniorom kosz z herbatami oraz flagę Polski na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania.
Organizatorzy zadbali o miłą atmosferę i przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników. Na zakończenie dzieci otrzymały również drobne słodkości.
Było to piękne i wzruszające wydarzenie, które pokazało, jak ważne są relacje międzypokoleniowe oraz wspólne chwile pełne życzliwości, radości i patriotyzmu.16
Archiwum Aktualności